
FIRST Tech Challenge: у KyivSmartCity Hub провели тренінг для менторів-вчителів
Упродовж 27 — 29 серпня міська ініціатива Kyiv Smart City спільно з навчальним STEM-центром «Сократ» та технічним партнером компанією 2D3D провели триденний курс підготовки менторів-вчителів для координації команд у турнірі FIRST Tech Challenge.
FIRST Tech Challenge — це міжнародні інженерні робототехнічні змагання, у яких беруть участь учні 7–11 класів. Головна мета проекту — підвищити інтерес молоді до точних наук та сучасних технологій. Змагання проводитимуться в декілька етапів. Спочатку 16 найкращих українських команд із менторами братимуть участь у регіональних змаганнях, що проходитимуть у Європі. А потім переможці цих змагань матимуть змогу поїхати на фінал у Сполучені Штати Америки. Команди за допомогою тренерів, менторів та волонтерів повинні розробити стратегію та сконструювати роботів на основі інноваційних підходів.
Два дні навчання освітян у Kyiv Smart City Hub були продуктивними. Учасники тренінгу отримали важливу інформацію про специфіку обладнання та електронні складові роботи FIRST Tech Challenge. НВК #141 “ОРТ” м. Києва також надали локацію й обладнання для проведення другого дня освітнього тренінгу. Майбутні ментори ознайомилися з конструкторами TETRIX, обговорили педагогічні підходи до конструювання роботів та мови програмування, а також розглянули тривимірне моделювання конструкційних елементів у SolidWorks. Багато часу приділили на огляд правил змагань, структуру формування команди й підготовки, події минулих сезонів. Також обговорили психологічні аспекти, пов’язані з віком учасників змагань.
Ярослава Бойко, координаторка ініціативи Kyiv Smart City, прокоментувала: «Міська ініціатива Kyiv Smart City організувала цей курс для людей, які зацікавлені у технологіях, освіті та допомозі новому поколінню розвиватися у робототехніці. Для активної молоді, яка прагне у майбутньому стати талановитими програмістами, участь у змаганнях FIRST Tech Challenge є прекрасною нагодою проявити себе. Для вчителів-менторів — це можливість розширити свою педагогічну практику, впровадити нові методики викладання технологій та інновацій, отримати доступ до нових джерел інформації. У такий спосіб ми сприяємо вихованню smart-громадян, які будуть вправно використовувати технології для позитивних змін у нашому місті.»
Сергій Дзюба, співзасновник навчального STEM-центру “Сократ”, заступник директора НВК #141 “ОРТ” м. Києва: прокоментував: «Розвиток проекту підвищить мотивацію учнів до інженерних професій, а вчителям надасть можливості впровадження нових форм та методів навчання. Це дозволить Україні стати учасником спільноти FIRST Tech Challenge та проводити регіональні змагання в нашій країні».