Створи команду та готуйся до міжнародних змагань FIRST Tech Challenge

Компанія 2D3D спільно з навчальним STEM-центром «Сократ» та за підтримки міської ініціативи Kyiv Smart City оголошує про навчальний тренінг наступної групи менторів для участі у змаганнях FIRST Tech Challenge. Навчальний STEM-центр «Сократ» буде здійснювати підготовку менторів-вчителів, надаватиме консультації створеним командам протягом сезону, випускатиме навчальні матеріали та відповідатиме за проведення тренувальних ігор. Компанія 2D3D здійснюватиме технічну підтримку проекту та консультуватиме команди і менторів.

FIRST Tech Challenge — це міжнародні інженерні робототехнічні змагання, у яких беруть участь учні 7–11 класів. Головна мета проекту — підвищити інтерес молоді до точних наук та сучасних технологій. Змагання проводитимуться в декілька етапів. Спочатку найкращі українськї команд із менторами братимуть участь у регіональних змаганнях, що проходитимуть у Європі. А потім переможці цих змагань матимуть змогу поїхати на фінал у Сполучені Штати Америки.

Тренерами команд можуть стати особи, яким виповнилося 18 років. Жодних спеціальних навичок, окрім терпіння, відданості й бажання вчитися разом із командою, не потрібно. Відвідавши наші тренінги, ви отримаєте базові знання з програмування та основ робототехніки і в результаті матимете можливість стати найкращим ментором молодих винахідників. Тренінги для другої хвилі менторів відбудуться у Києві 20-22 вересня. Ви ще встигаєте долучитися до навчання. Для цього необхідно подати заявку за посиланнням і очікувати інформацію від організаторів на вказану вами електронну пошту.

Навчальний тренінг для першої хвилі менторів відбувся у серпні, ще два — восени. Обов’язковою умовою участі в проекті є наявність двох менторів від одного навчального закладу, один з яких є вчителем інформатики.
Що відбуватиметься на змаганнях? Команди на час проектуватимуть, збиратимуть та програмуватимуть роботів, використовуючи інноваційні та інженерні принципи. Учні набуватимуть STEM-компетенції, під наглядом тренерів і наставників розвиватимуть креативний та винахідницький потенціали, навчатимуться командній роботі. Діти програмуватимуть робототехніку за допомогою Java та інших систем програмування Android.

Ментор керуватиме навчальним процесом команди та виконанням завдань під час змагань, буде залучений в роботу команди, але не зможе повністю взяти процес у свої руки (за винятком ситуацій, пов’язаних з порушенням техніки безпеки). Як би вам не хотілося зробити це самому, за правилами змагань, команда повинна виконати роботу з мінімальною допомогою дорослих. Робот, побудований дорослою людиною, не є метою цього проекту. Враховуйте цей факт і дайте команді зайняти активну позицію. Працюйте разом з учнями, але не за них. Успішний тренер FIRST Tech Challenge контролює процес, а не його наповнення.

Контактна особа: Сергій Дзюба, 0662105910dziuba.serhii@gmail.com.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *